GFL Memorial Gardens, Venues (Sault Major Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevSeptember, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Aug 19Aug 20Aug 21Aug 22Aug 23Aug 24Aug 25
Aug 26Aug 27Aug 28Aug 29Aug 30Aug 3101
02030405060708
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
other ice uses
8:30 PM-9:30 PM
practice SC
JUVENILE TEAM
9:30 PM-11:00 PM
Practice
other ice uses
5:30 PM-7:30 PM
body checking
BANTAM AA
7:30 PM-9:30 PM
Tryout
other ice uses
9:30 PM-11:00 PM
practice SC
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
BANTAM MINOR AAA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
BANTAM AA
8:00 PM-9:30 PM
Tryout
MIDGET AA Mrs B's Bruins
9:30 PM-11:00 PM
Tryout
PEEWEE MAJOR AA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
MIDGET AA Mrs B's Bruins
6:30 PM-8:00 PM
Tryout
MIDGET AAA RIVERCITY MOTORSPORTS SOO THUNDERBIRDS
W (4-1)
8:00 PM
vs. Timmins
AAA MINOR MIDGET
10:00 AM-11:00 AM
Practice
BANTAM MAJOR AAA SAULT GREYHOUNDS
T (3-3)
12:00 PM
vs. Oakland Jnr Grizzlies
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
2:30 PM-4:00 PM
Practice
BANTAM AA
4:00 PM-6:00 PM
Tryout
BANTAM MAJOR AAA SAULT GREYHOUNDS
W (2-0)
6:00 PM
vs. Oakland Jnr Grizzlies
09101112131415
MIDGET A
2:30 PM
Intrasquad
Draft team #2 @ draft team #1
MIDGET A
3:30 PM
Intrasquad
Draft team #4 @ draft team #3
MIDGET A
4:30 PM
Intrasquad
Draft team #6 @ draft team #5
BANTAM MAJOR AAA SAULT GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
AAA MINOR MIDGET
6:30 PM-8:00 PM
Practice
MIDGET A
8:00 PM
Intrasquad
draft team #6 @ draft team #1
MIDGET A
9:00 PM
Intrasquad
draft team #4 @ draft team #2
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
MIDGET AA Mrs B's Bruins
8:30 PM-9:30 PM
Practice
JUVENILE TEAM
9:30 PM-11:00 PM
Practice
AAA MINOR MIDGET
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam A
6:30 PM
Intrasquad
draft team 9 @ draft team 5
Bantam A
7:30 PM
Intrasquad
draft team 7 @ draft team 6
Bantam A
8:30 PM
Intrasquad
draft team 10 @ draft team 8
other ice uses
9:30 PM-11:00 PM
practice SC
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
BANTAM MINOR AAA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
AAA MINOR MIDGET
8:00 PM-9:30 PM
Practice
other ice uses
9:30 PM-11:00 PM
practice SC
Bantam A
2:30 PM
Intrasquad
split draft team 6 @ split draft team 1
Bantam A
3:30 PM
Intrasquad
split draft team 5 @ split draft team 2
Bantam A
4:30 PM
Intrasquad
split draft team 4 @ split draft team 3
16171819202122
Bantam A
6:00 PM
Intrasquad
split draft team 5 @ split draft team 1
Bantam A
7:00 PM
Intrasquad
split draft team 3 @ split draft team 2
Bantam A
8:00 PM
Intrasquad
split draft team 6 @ split draft team 4
BANTAM MAJOR AAA SAULT GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
AAA MINOR MIDGET
6:30 PM-8:00 PM
Practice
BANTAM AA
8:00 PM-9:30 PM
Practice
other ice uses
9:30 PM-11:00 PM
practice SC
other ice uses & MIDGET AAA RIVERCITY MOTORSPORTS SOO THUNDERBIRDS
9:30 PM-11:00 PM
practice w/ soo college
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
MIDGET AA Mrs B's Bruins
8:30 PM-9:30 PM
Practice
JUVENILE TEAM
9:30 PM-11:00 PM
Practice
MA
GFL Grizzlies
6:30 PM-7:30 PM
Practice
MA
Soo Steelheads Midget A
7:30 PM-8:30 PM
Practice
MA
Minor Midget A
8:30 PM-9:30 PM
Practice
other ice uses
9:30 PM-11:00 PM
practice SC
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
BANTAM MINOR AAA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
BANTAM B
8:00 PM
Intrasquad
draft team 2 @ draft team 1
BANTAM B
9:00 PM
Intrasquad
draft team 4 @ draft team 3
BANTAM B
10:00 PM
Intrasquad
draft team 6 @ draft team 5
23242526272829
BA
Soo Source for Sports (Team 3)
8:00 AM-9:30 AM
Practice
BA
Northern Chiropractic and Physiotherapy Knights (team 4)
9:30 AM-11:00 AM
Practice
MB
Bucci’s Bandits (team 3)
3:30 PM-5:00 PM
Practice
MB
Soo Steelheads (team 4)
5:00 PM-6:30 PM
Practice
BANTAM MAJOR AAA SAULT GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
AAA MINOR MIDGET
6:30 PM-8:00 PM
Practice
MB
Soo Steelheads (team 4)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
MB
Bucci’s Bandits (team 3)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
MB
And-Son Titans (team 2)
10:00 PM-11:00 PM
Practice
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
BB
Team Comba team #6
7:30 PM-8:30 PM
Practice
MA
Minor Midget A
8:30 PM-9:30 PM
Practice
JUVENILE TEAM
9:30 PM-11:00 PM
Practice
PEEWEE MAJOR AA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
MA
Minor Midget A
6:30 PM
vs. MA - Soo Steelheads Midget A
AAA MINOR MIDGET
8:00 PM
vs. MIDGET AA Mrs B's Bruins
other ice uses
9:30 PM-11:00 PM
practice SC
PEEWEE MAJOR AA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
BANTAM MINOR AAA
6:30 PM-8:00 PM
Practice
MB
And-Son Titans (team 2)
8:00 PM
vs. MB - Pineridge Auto (team 1)
MB
Soo Steelheads (team 4)
9:30 PM
vs. MB - Bucci’s Bandits (team 3)
BB
Team Niro team 1
5:30 PM-6:30 PM
Practice
BB
Team Alcock team #2
6:30 PM-7:30 PM
Practice
BB
Team Payeur team #3
7:30 PM-8:30 PM
Practice
BB
Team Sepkowski team #4
8:30 PM-9:30 PM
Practice
BB
Team Clark team #5
9:30 PM-11:00 PM
Practice
BB
Team Comba team #6
3:30 PM-4:30 PM
Practice
PEEWEE MAJOR AA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM
vs. BA - SK Steel (Team 1)
BANTAM AA
7:00 PM
vs. West Ferris Trappers Maj AA
[B1-02]
BA
Soo Source for Sports (Team 3)
8:30 PM-10:00 PM
Practice
30Oct 01Oct 02Oct 03Oct 04Oct 05Oct 06
BA
SK Steel (Team 1)
12:00 PM-1:30 PM
Practice
BANTAM MAJOR AAA SAULT GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
AAA MINOR MIDGET
6:30 PM-8:00 PM
Practice
MB
Bucci’s Bandits (team 3)
8:00 PM
vs. MB - Desbarats
MB
Soo Steelheads (team 4)
9:30 PM
vs. MB - And-Son Titans (team 2)
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
MA
Minor Midget A
8:30 PM-9:30 PM
Practice
JUVENILE TEAM
9:30 PM-11:00 PM
Practice
BA
SK Steel (Team 1)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
BANTAM MAJOR AAA SAULT GREYHOUNDS
6:30 PM
vs. MA - GFL Grizzlies
MA
Soo Steelheads Midget A
8:00 PM
vs. MA - Minor Midget A
BB
Team Comba team #6
9:30 PM-11:00 PM
Practice
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
MB
Soo Steelheads (team 4)
6:30 PM
vs. MB - Pineridge Auto (team 1)
MB
And-Son Titans (team 2)
8:00 PM
vs. MB - Bucci’s Bandits (team 3)
MA
Soo Steelheads Midget A
9:30 PM
vs. MA - GFL Grizzlies
MB
Pineridge Auto (team 1)
7:00 PM
vs. MB - Desbarats
MB
Bucci’s Bandits (team 3)
8:30 PM
vs. MB - Soo Steelheads (team 4)
BB
Team Clark team #5
2:30 PM
vs. BB - Team Alcock team #2
BB
Team Niro team 1
4:00 PM
vs. BB - Team Sepkowski team #4
BA
Soo Source for Sports (Team 3)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Oct 07Oct 08Oct 09Oct 10Oct 11Oct 12Oct 13
MA
Minor Midget A
9:30 AM-11:00 AM
Practice
BA
Northern Chiropractic and Physiotherapy Knights (team 4)
2:30 PM-4:00 PM
Practice
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
BANTAM AA
8:30 PM-9:30 PM
Practice
JUVENILE TEAM
9:30 PM-11:00 PM
Practice
BB
Team Niro team 1
2:30 PM
vs. BB - Team Comba team #6
BB
Team Sepkowski team #4
4:00 PM
vs. BB - Steeltown Motors Thessalon Eagles
BANTAM MINOR AAA
5:30 PM
vs. North Bay
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
7:30 PM
vs. North Bay
League Sites
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
GFL Memorial Gardens
queen street , sault ste. marie, on  
  • Current Season

    2 - 0 - 1
  • All-Time

    25 - 23 - 4
Printed from saultmajorhockey.ca on Tuesday, September 25, 2018 at 12:00 PM