Organization Calendar (Sault Major Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 20, 2019-Feb 02, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS - Great Lakes Cup
MIDGET AAA RIVERCITY MOTORSPORTS SOO THUNDERBIRDS - Peterborough (8130)
AAA MINOR MIDGET SOO THUNDERBIRDS - Peterborough
BANTAM MAJOR AAA SOO GREYHOUNDS - The Cup at Buffalo
BANTAM AA SOO GREYHOUNDS - Toronto
MB - And-Son Titans (team 2) - Tournament
BA - Soo Source for Sports (Team 3) - Tournament
BANTAM MINOR AAA SOO GREYHOUNDS - Grand Rapids
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
8:00 AM
@ Semi Finals vs Huron Perth Lakers AAA
Stratford Rotary Complex - RBC [5]
BB
Ruscio Knights (Alcock #2)
9:00 AM-10:00 AM
Practice
BANTAM MINOR AAA SOO GREYHOUNDS
9:30 AM-11:00 AM
Practice
BB
Fratelli's Phantoms (Niro-#1)
10:00 AM-11:00 AM
Practice
BANTAM MAJOR AAA SOO GREYHOUNDS
10:05 AM
@ Halton Hurricanes
Lockport Cornerstone Arena [QRT Final]
MB
Pineridge Auto (team 1)
11:00 AM-12:00 PM
Practice
PEEWEE MAJOR AA SOO JR.GREYHOUNDS
12:30 PM
vs. Sudbury Lady Wolves Bant BB
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
1:00 PM
vs. Finals
Stratford Rotary Complex -RBC [6]
BB
Inside Out Contracting (Clark #5)
5:00 PM
vs. BB - midget girls 2
BB
midget girls 1
6:00 PM
vs. BB - Sault Blackhawks (Sepkowski #4)
MA
GFL Grizzlies
6:00 PM-7:00 PM
Practice
MA
Soo Steelheads Midget A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
BB
midget girls 3
7:30 PM
vs. BB - Soo Thunder (Comba #6)
MA
MIDGET AA Mrs B's Bruins
8:00 PM-9:30 PM
Practice
BANTAM MAJOR AAA SOO GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
BA
Dionisi Stars (Team 2)
6:00 PM
vs. PEEWEE MAJOR AA SOO JR.GREYHOUNDS
AAA MINOR MIDGET SOO THUNDERBIRDS
6:30 PM-8:00 PM
Practice
MA
MIDGET AA Mrs B's Bruins
7:30 PM
vs. MA - Soo Attack (Min. Midget A)
MB
Pineridge Auto (team 1)
8:00 PM
vs. MB - Soo Steelheads (team 4)
MB
Bucci’s Bandits (team 3)
9:30 PM
vs. MB - Desbarats
other ice uses
10:00 PM-11:00 PM
practice SC
MIDGET AAA RIVERCITY MOTORSPORTS SOO THUNDERBIRDS
5:00 PM-6:30 PM
Practice
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
BA
Northern Chiro. and Physio Knights (team 4)
7:30 PM-9:00 PM
Practice
MA
Soo Attack (Min. Midget A)
8:30 PM-9:30 PM
Practice
BANTAM AA SOO GREYHOUNDS
9:00 PM-10:30 PM
Practice
TORNADO JUVENILES
9:30 PM-11:00 PM
Practice
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
5:00 PM-6:30 PM
Practice
BA
Northern Chiro. and Physio Knights (team 4)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
MA
Soo Steelheads Midget A
6:00 PM
vs. MA - Soo Attack (Min. Midget A)
BA
Soo Source for Sports (Team 3)
6:30 PM
vs. BA - SK Steel (Team 1)
BA
Dionisi Stars (Team 2)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
MIDGET AAA RIVERCITY MOTORSPORTS SOO THUNDERBIRDS
6:30 PM-7:30 PM
Practice
AAA MINOR MIDGET SOO THUNDERBIRDS
7:00 PM-8:00 PM
Practice
MA
GFL Grizzlies
7:30 PM
vs. MA - MIDGET AA Mrs B's Bruins
PEEWEE MAJOR AA SOO JR.GREYHOUNDS
7:30 PM-8:30 PM
Practice
BB
Inside Out Contracting (Clark #5)
7:30 PM
vs. BB - Steeltown Motors Thessalon Eagles
MB
Desbarats
8:00 PM
vs. MB - Pineridge Auto (team 1)
BB
TMS Truck Centre Hawks (Payeur #3)
9:00 PM
vs. BB - Ruscio Knights (Alcock #2)
MB
And-Son Titans (team 2)
9:30 PM
vs. MB - Soo Steelheads (team 4)
other ice uses
9:30 PM-11:00 PM
practice SC
PEEWEE MAJOR AA SOO JR.GREYHOUNDS
7:00 AM-8:00 AM
Practice
BANTAM AA SOO GREYHOUNDS
5:00 PM-6:30 PM
Practice
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
BANTAM MAJOR AAA SOO GREYHOUNDS
6:30 PM-8:00 PM
Practice
other ice uses
6:30 PM-8:00 PM
Practice
MA
MIDGET AA Mrs B's Bruins
8:00 PM
vs. MA - Soo Steelheads Midget A
BB
Inside Out Contracting (Clark #5)
8:00 PM
vs. BB - Ruscio Knights (Alcock #2)
BB
Sault Blackhawks (Sepkowski #4)
9:30 PM
vs. BB - TMS Truck Centre Hawks (Payeur #3)
BA
SK Steel (Team 1)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
BANTAM MINOR AAA SOO GREYHOUNDS
6:00 PM
@ FOX
Southside Ice Arena
BB
TMS Truck Centre Hawks (Payeur #3)
7:00 PM
vs. BB - Fratelli's Phantoms (Niro-#1)
BB
Ruscio Knights (Alcock #2)
8:30 PM
vs. BB - Sault Blackhawks (Sepkowski #4)
BANTAM MINOR AAA SOO GREYHOUNDS
10:00 AM
@ Meijer
Griffs
PEEWEE MAJOR AA SOO JR.GREYHOUNDS
11:00 AM
@ Traverse City
BA
SK Steel (Team 1)
11:45 AM
@ Soo, Mi
MA
Soo Steelheads Midget A
12:00 PM
vs. MA - Elliot Lake
BA
Soo Source for Sports (Team 3)
12:00 PM-1:30 PM
Practice
MB
And-Son Titans (team 2)
1:30 PM
vs. MB - Blind river
MB
Bucci’s Bandits (team 3)
1:30 PM-3:00 PM
Practice
BANTAM MINOR AAA SOO GREYHOUNDS
2:30 PM
vs. Columbus
Southside Ice Arena
BANTAM MAJOR AAA SOO GREYHOUNDS
3:30 PM
@ Nickel City Sons AAA
PEEWEE MAJOR AA SOO JR.GREYHOUNDS
4:30 PM
@ Traverse City
MB
Pineridge Auto (team 1)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
MA
Soo Attack (Min. Midget A)
6:00 PM
vs. MA - Elliot Lake
MB
Soo Steelheads (team 4)
6:30 PM
vs. MB - Blind river
MA
MIDGET AA Mrs B's Bruins
7:30 PM
vs. MA - GFL Grizzlies
BANTAM MAJOR AAA SOO GREYHOUNDS
8:00 PM
@ Nickel City Sons AAA
Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01Feb 02
BANTAM MINOR AAA SOO GREYHOUNDS - Grand Rapids
BA - Northern Chiro. and Physio Knights (team 4) - Tournament
MA - Soo Steelheads Midget A - Mo-Town Cup
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS - Sudbury League Games
BANTAM MINOR AAA SOO GREYHOUNDS
8:00 AM
@ FOX
Southside Ice Arena [4]
BANTAM MAJOR AAA SOO GREYHOUNDS
10:00 AM
@ Nickel City Sons AAA
MB
And-Son Titans (team 2)
10:30 AM-11:30 AM
Practice
MB
Soo Steelheads (team 4)
11:30 AM-1:00 PM
Practice
BB
Sault Blackhawks (Sepkowski #4)
1:00 PM-2:00 PM
Practice
BB
Soo Thunder (Comba #6)
1:30 PM-2:30 PM
Practice
BA
Dionisi Stars (Team 2)
2:00 PM
vs. BA - Soo Source for Sports (Team 3)
BA
SK Steel (Team 1)
3:30 PM
vs. BA - Northern Chiro. and Physio Knights (team 4)
BB
TMS Truck Centre Hawks (Payeur #3)
5:00 PM
vs. BB - midget girls 2
BB
midget girls 1
6:00 PM
vs. BB - Ruscio Knights (Alcock #2)
MA
GFL Grizzlies
6:00 PM-7:00 PM
Practice
MA
Soo Steelheads Midget A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
BB
midget girls 3
7:30 PM
vs. BB - Fratelli's Phantoms (Niro-#1)
MA
MIDGET AA Mrs B's Bruins
8:00 PM-9:30 PM
Practice
BANTAM MAJOR AAA SOO GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
MB
Soo Steelheads (team 4)
6:30 PM
vs. MB - Desbarats
MB
Pineridge Auto (team 1)
8:00 PM
vs. MB - Bucci’s Bandits (team 3)
BB
Inside Out Contracting (Clark #5)
9:30 PM
vs. BB - TMS Truck Centre Hawks (Payeur #3)
other ice uses
10:00 PM-11:00 PM
practice SC
MIDGET AAA RIVERCITY MOTORSPORTS SOO THUNDERBIRDS
5:00 PM-6:00 PM
Practice
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM-6:30 PM
Practice
BANTAM MAJOR AAA SOO GREYHOUNDS
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PEEWEE MAJOR AA SOO JR.GREYHOUNDS
7:00 PM-8:00 PM
Practice
BA
Northern Chiro. and Physio Knights (team 4)
7:30 PM-9:00 PM
Practice
BANTAM MINOR AAA SOO GREYHOUNDS
8:00 PM-9:30 PM
Practice
MA
Soo Attack (Min. Midget A)
8:30 PM-9:30 PM
Practice
BANTAM AA SOO GREYHOUNDS
9:00 PM-10:30 PM
Practice
TORNADO JUVENILES
9:30 PM-10:30 PM
Practice
AAA MINOR MIDGET SOO THUNDERBIRDS
3:00 PM-4:00 PM
Practice
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
5:00 PM-6:30 PM
Practice
MIDGET AAA RIVERCITY MOTORSPORTS SOO THUNDERBIRDS
6:30 PM-7:30 PM
Practice
PEEWEE MAJOR AA SOO JR.GREYHOUNDS
7:30 PM-8:30 PM
Practice
MA
Soo Attack (Min. Midget A)
7:30 PM
vs. MA - GFL Grizzlies
BB
Soo Thunder (Comba #6)
9:00 PM
vs. BB - TMS Truck Centre Hawks (Payeur #3)
other ice uses
9:30 PM-11:00 PM
practice SC
BANTAM MINOR AAA SOO GREYHOUNDS
5:00 PM-6:30 PM
Practice
MA
Soo Attack (Min. Midget A)
6:00 PM
vs. MA - MIDGET AA Mrs B's Bruins
BANTAM MAJOR AAA SOO GREYHOUNDS
6:30 PM-8:00 PM
Practice
MIDGET AAA RIVERCITY MOTORSPORTS SOO THUNDERBIRDS
7:00 PM
@ Soo Indians
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
7:30 PM-9:00 PM
Practice
AAA MINOR MIDGET SOO THUNDERBIRDS
8:00 PM-9:30 PM
Practice
BA
Soo Source for Sports (Team 3)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
MB
Pineridge Auto (team 1)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
MB
And-Son Titans (team 2)
7:30 PM-8:30 PM
Practice
AAA MINOR MIDGET SOO THUNDERBIRDS
7:30 PM
@ Sudbury
BB
TMS Truck Centre Hawks (Payeur #3)
8:30 PM-9:30 PM
Practice
BB
Sault Blackhawks (Sepkowski #4)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
BA
Dionisi Stars (Team 2)
9:00 AM
vs. BA - SK Steel (Team 1)
PEEWEE MAJOR AA SOO JR.GREYHOUNDS
10:30 AM
vs. Sudbury Wolves PeeWee AA
Rankin arena [P1-67]
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
1:15 PM
@ Sudbury Wolves
MB
Bucci’s Bandits (team 3)
2:30 PM-3:30 PM
Practice
BANTAM MINOR AAA SOO GREYHOUNDS
3:30 PM
vs. Nickel City Sons AAA
PEEWEE MAJOR AA SOO JR.GREYHOUNDS
5:30 PM
vs. Sudbury Wolves PeeWee AA
BB
Fratelli's Phantoms (Niro-#1)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
BB
Ruscio Knights (Alcock #2)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
MIDGET AAA RIVERCITY MOTORSPORTS SOO THUNDERBIRDS
7:00 PM
@ sudbury minors
BANTAM MAJOR AAA SOO GREYHOUNDS
7:00 PM
vs. Nickel City Sons AAA
PEEWEE MINOR AAA SOO JR.GREYHOUNDS
7:45 PM
@ Sudbury Wolves
BANTAM AA SOO GREYHOUNDS
8:00 PM
@ Nickel City Maj Bantam Jr Sons
Chelmsford [B1-71]
BB
Soo Thunder (Comba #6)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
BB
Inside Out Contracting (Clark #5)
9:00 PM-10:00 PM
Practice
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from saultmajorhockey.ca on Monday, January 21, 2019 at 12:03 PM